Hívunk, várunk mindenkit a XIX. Eger Ünnepére!

EGER ÜNNEPE
2014. SZEPTEMBER 19-20-21.  ÉRSEKKERT
Városunkban az idén is megrendezzük  az Eger Ünnepe Civil Fesztivált,   amely  az egri civil szervezetek számára  nyújt bemutatkozási lehetőséget, akik sokféle változatos színpadi műsorral, bemutatókkal, sportprogramokkal, versenyekkel és ingyenes szolgáltatással várják az érdeklődőket. Ez jó példája annak, hogy a helyi civil szervezetek széles társadalmi összefogással sokat tehetnek a város kulturális értékeinek közvetítéséért, az emberi, közösségi kapcsolatok erősítéséért.
 
Ebben az évben az Egri Civil Kerekasztal által megbízott – civil szakemberekből álló - Eger Ünnepe Szervezőbizottság, a Cukorbetegek Egri Egyesületének, mint jogi személynek a vezetésével végzi az előkészületeket és a program megvalósítását. A rendezvény célja a közösségi kultúra és sport, a civil értékek bemutatása, a városban működő közösségek munkájának, tevékenységének népszerűsítése.
 
Eger Ünnepe rendezvényét 19 éve hívták életre a város civil szervezetei, amelyek azóta is évről évre színvonalas és változatos programokkal szórakoztatják és tájékoztatják az egrieket, valamint a rendezvényre egyre nagyobb számban ide látogató vendégeket.     
Az ország minden részéről  és a határon túlról is jönnek partner civil szervezetek velünk együtt ünnepelni, akiknek büszkén mutatjuk meg értékeinket és megújult a városunkat.
 
Eger Ünnepe népszerűségét és az összefogást jelzi, hogy az idei rendezvényhez a civil szerveteken kívül nagyon sok városi intézmény és iskola is csatlakozott.  Eger Önkormányzata  támogatást nyújt a program lebonyolításához, a többi fennmaradó részt rengeteg önkéntes  munkával, önzetlen felajánlással és összefogással  pótoljuk. A résztvevő szervezetekkel való megbeszélés során éreztük, hogy mindenki azt akarja, hogy ezen a hétvége jól sikerüljön. Azért dolgozunk, hogy Eger Ünnepe még vonzóbb, színesebb és látványosabb  legyen.
 
Ízelítő a Programokból
 
Szeptember 19. péntek
14.00-18.00 II. BÁTORFY KERÉKPÁROS KUPA                                           Óvodások és iskolások számára rendezett kerékpáros ügyességi verseny
Nevezni a helyszínen lehet  12 órától a Zenepavilonnál. Nevezési díj nincs
 
Szeptember 20. szombat
9.30-10.00: Civilek figyelemfelhívó sétája a Dobó térről az  Érsekkertbe  a Felnémeti Nosztalgia  Zenekar és az Egri Vitézlő Oskola felvezetésével
10.00-10.30: Civil Fesztivál ünnepélyes megnyitója
10.30-17.00: Civil szervezetek színpadi műsora a Szökőkútnál felállított színpadon
10.00-17.00: Civil szervezetek bemutatkozása, szolgáltatásai az Érsekkertben
09.00-14.00: Egri szüreti ételek főzőversenye
13.00-18.00: Véradás  az Országos Vérellátó Szolgálat kamionjában
 
Szeptember 21. vasárnap
Barokk futóparádé
09.00: Gyülekező az Érsekkertben
11.00: Rajt
12.00: Díjkiosztó
09.00-13.00: Véradás  az Országos Vérellátó Szolgálat kamionjában
09.30: Ingyenes városnéző séta indul az Érsekkertből a felújított Belvárosba
 
Eger Ünnepéhez több más egri helyszín is kapcsolódik
 
Szeptember 20.
EKMK - Bartakovics Béla Közösségi Ház
14.00: Nemzetközi Cukorbeteg Találkozó                                                                
19.00: Az Egri Szimfonikus Zenekar ünnepi koncertje
Kiállítás a diabetes kezelésének régi és legújabb eszközeiből
(9-19 óra között a 102. teremben)
„Virágzó Népművészet” Kiállítás a Heves Megyei Népművészeti Egyesület tagjainak munkáiból szept.8 - okt.3 között a Kiállító teremben
 
Szeptember 21.
Egri vár
10.30:  Indulás a Vár főbejáratától. A Belváros és a Vár rekonstrukciója során feltárt leletek megtekintése
 
Szeptember 20-21.
Bitskey Aladár Uszoda
szept.20. 13-19 óra: Bitskey Aladár Nemzetközi Senior Úszóverseny
szept.21. 08-14 óra: Bitskey Aladár Nemzetközi Senior Úszóverseny
A „Generációk találkozója” programhoz várjuk azok jelentkezését, akik régi eszközöket, egri fotókat, hagyományokat, történeteket őriznek és szívesen bemutatnák  Eger Ünnepén
 
A részletes program és a felhívások megtekinthetők:
egerunnepe.hu és az eck.hu honlapokon és a facebookon: Eger Civil Ünnepe
További információ: Jakabné Jakab Katalin 06-70-366-3778
 
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!
 
Fő támogatók:
Eger Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala,
Egri Civil Ház, Egri Kulturális és Művészeti Központ, Egri Közszolgáltatások Városi Intézménye, Eger Városgondozás Kft., Kossuth Zsuzsanna Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium, Tescó, Média Eger Kft., Szuperinfó, Szentistván Rádió, Rádió Eger, 100.7 Eger Rádió, Hírlap, Egri Programok.
 
Köszönet minden eddigi és leendő támogatónknak.
Eger Ünnepe Szervezőbizottság

Startup Growth Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.